Belgijski instytut badawczy VITO po raz kolejny stawia na komory marki Hoger

VITO, największa organizacja badawcza w Belgii, zajmująca się m.in. ochroną powietrza, zainstaluje akrylową komorę rękawicową do ochrony materiału. To już druga realizacja dla VITO, jaką przeprowadzają eksperci marki Hoger. Projekt trwa.

Instytut badawczy VITO poszukiwał komory akrylowej do prowadzenia procesów plazmowych w atmosferze gazu obojętnego. Zamawiający przedstawił dostawcy szczegółowe wymagania, wśród których znalazły się między innymi zapewnienie możliwości pracy w zwiększonym przepływie gazu obojętnego, dodatkowa płytka montażowa umieszczona w stropie komory oraz system pomiarowy stężenia tlenu z wizualizacją osiągnięcia wartości progowego stężenia tlenu wewnątrz.

Po przeanalizowaniu oczekiwań instytutu zaproponowaliśmy mu komorę wykonaną z polimetakrylanu metylu, czyli PMMA, z filtrem UV, ze śrubowanym frontem oraz śluzą podawczą. Komora wyposażona jest w sensor tlenu z automatyką wskazującą osiągnięcie warunków umożliwiających rozpoczęcie procesu ? mówi Krzysztof Skupień, dyrektor zarządzający Hoger.

Komora pracuje w nadciśnieniu w przepływie gazu obojętnego. Jest wyposażona w sensor tlenu i automatykę pomiarową z wizualizacją stężenia tlenu powyżej i poniżej wartości progowej, decydującej o możliwości rozpoczęcia procesu. Urządzenie w całości zbudowane zostało ze szkła organicznego (PMMA,) wyposażone w demontowalny front oraz śluzę podawczą, w której również można kontrolować stężenie tlenu, wybierając odpowiedni tryb pomiaru. Aby spełnić wymaganie pracy w zwiększonym przepływie gazu obojętnego, eksperci marki Hoger zaprojektowali odpowiedni zawór olejowy, który umożliwia taki tryb działania.

Szczególnie cieszy nas to, że zgłosiła się do nas już kolejna grupa badawcza z VITO. Mieliśmy już bowiem okazję pracować z tym instytutem i nasze realizacje ? jak widać ? zostały docenione, a urządzenia sprawdziły się w codziennej pracy badaczy ? dodaje Krzysztof Skupień.

Typ komory zastosowanej w VITO: ochrona materiału, komora akrylowa ze śluzą, praca w nadciśnieniu w atmosferze gazu obojętnego

 

Close Menu