3D-nano i Hoger na konferencji FuNaM w Krakowie

Już 11-12 października 2018 w Krakowie odbędzie się branżowe spotkanie naukowców w ramach konferencji International Workshop on Functional Nanostructured Materials (FuNaM-2). Jest to druga edycja warsztatów organizowanych przez Wydział Chemii UJ. W tym roku wystąpi na nich m.in. Krzysztof Skupień, który opowie, jak przy użyciu odpowiednich urządzeń laboratoryjnych przygotować próbki nanomateriałów do pomiarów spektrofotometrycznych.

Podczas swojego wystąpienia, dr inż. Krzysztof Skupień, dyrektor zarządzający Hoger oraz prezes 3D-nano zaprezentuje wyniki badań przeprowadzonych z wykorzystaniem spektofotometru i spektofluorymetru renomowanej firmy JASCO. To właśnie przy użyciu tych urządzeń mierzone były nanomateriały, które w swojej ofercie handlowej posiada 3D-nano.

– Podczas warsztatów pokażę widma spektralne dla naszych metalicznych nanocząstek i kropek kwantowych ? mówi Krzysztof Skupień. – Będę też zwracał uwagę na bezpieczeństwo podczas przygotowywania próbek nanomateriałów do tego typu pomiarów. To bardzo istotne, gdyż rozpuszczalniki takie jak toluen i heksan, których często używa się do przygotowania dyspersji kropek kwantowych, zaliczane są do substancji toksycznych. Omówię sposób przeprowadzenia eksperymentu w bezpiecznym środowisku, czyli w odpowiednio dobranej komorze rękawicowej.

FuNaM to bardzo ciekawa formuła spotkania – to czas dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi naukowcami dopiero rozpoczynającymi swoją karierę a badaczami z już znaczącym dorobkiem. Podczas wydarzenia swoje referaty wygłoszą znani i cenieni prelegenci z Polski i zagranicy. Młodzi naukowcy natomiast zaprezentują wyniki swoich badań w formie krótkich wystąpień ustnych lub posterowych, z których najlepsze zostaną nagrodzone w konkursie.

Tegoroczna edycja konferencji jest rozszerzona o warsztaty dotyczące rozwoju umiejętności interdyscyplinarnego spojrzenia na prowadzone badania, a także możliwości publikowania wyników badań w renomowanych czasopismach.

Myślę, że FuNaM to też dobre miejsce, żeby mówić młodym naukowcom o bezpieczeństwie podczas pracy w laboratorium ? dodaje Krzysztof. ? W naszej codziennej działalności bardzo mocno skupiamy się na tym aspekcie. Nasz marka ? Hoger, która produkuje komory rękawicowe ? nie tylko w trybie  ochrony operatora, ale również produktu, jest partnerem kampanii UE ?Substancje niebezpieczne pod kontrolą?. Na pewno o tym wspomnę.

Konferencja FuNaM objęta jest patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a także Marszałka Województwa Małopolskiego.

Prelekcja Hoger i 3D-nano odbędzie się w ramach prezentacji ekspertów zatytułowanej: ?How to conduct a proper research??, 12 października 2018 (piątek) o godzinie 11:30.

Więcej o prelegentach i konferencji pod linkiem -> https://bit.ly/2Rr7lbT

 

Close Menu